گزیده ی خبر

نکات لازم و ضروری در انتخاب شیلد و عینک ایمنی کدامند؟ با توجه به حوادث گزارش شده طی سال های اخیر، مراقبت و نگهداری از سلامت چشم یک امر مهم و ضروری بشمار می آید. سلامت بینایی جهت ارتباط با دنیای بیرون از اهمیت بالایی برخوردار است. اما اگر از چشمانتان به خوبی مراقبت نکنید، […]
مشروح خبر

نکات لازم و ضروری در انتخاب شیلد و عینک ایمنی کدامند؟

نکات لازم و ضروری در انتخاب شیلد و عینک ایمنی کدامند؟

با توجه به حوادث گزارش شده طی سال های اخیر، مراقبت و نگهداری از سلامت چشم یک امر مهم و ضروری بشمار می آید. سلامت بینایی جهت ارتباط با دنیای بیرون از اهمیت بالایی برخوردار است. اما اگر از چشمانتان به خوبی مراقبت نکنید، ممکن است تبعات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا در انتخاب هر چه بهتر شیلدهای محافظ صورت و لنزهای مورد استفاده در عینک های ایمنی موارد کلیدی را بیان نماییم. در ادامه ویژگی لنز عینک ها را مشاهده میکنید.

ویژگی لنز عینک ها
ویژگی لنز عینک ها

با بکارگیری لوازم ایمنی مرتبط با حفاظت چشم و صورت می توانید از چشمان خود در برابر هر گونه آسیب و خطر جدی مانند برخورد و تماس ذرات معلق و  پرتاب شده در هوا، مواد شیمیایی و پاشش مواد داغ و یا خرده فلزات و ذرات برش خورده و همچنین برخورد شاخه یا برگ درختان و …. جلوگیری می نمایید. لازم به ذکر است که در زمان کار و حمل مواد شیمیایی به جای عینک  ایمنی از گاگل های محافظ چشم ( دارای جدارهای جانبی می باشد) استفاده شود.

نوع لنز عینک
نوع لنز عینک

میزان تیرگی لنز

با توجه به نوع فعالیت و کار در محیط های کارگاهی، لازم است تا لنزعینک های ایمنی دارای تیرگی خاصی باشند. میزان تیرگی از ۱.۷ ( بیشترین شفافیت) شروع و تا عدد ۱۴ (کمترین شفافیت) درجه بندی می شود. در کلیه کارها و فعالیت های عمومی نظیر نجاری، برش کاری چوب، تراشکاری، فعالیت های ساختمانی می توانید از عینک های ایمنی با میزان تیرگی بیم ۱.۷ تا ۳ استفاده نمایید.

مقاله ای در خصوص لیست تجهیزات ایمنی آماده کرده ایم که شمارا به خواندن آن مقاله دعوت میکنیم.

در فعالیت هایی نظیر ریخته گری با دمای ذوب بالا، برشکاری فولاد و فلزات، شیشه گری، سفالگری و کار در مجاورت کوره هایی با پرتوهای شدید لازم است تا لنزها از تیرگی بیشتری برخوردار باشند. وجود پرتوهای شدید فروسرخ و تابش نوری بالا در این دسته از مشاغل می تواند آسیب های بینایی را به همراه داشته باشد، لذا لازم است تا لنزها دارای تیرگی ۵ تا ۸ باشند.

انتخاب لنز با تیرگی ۹ تا ۱۴ در مشاغلی که با تابش شدید UV ، IR و… به همراه است امری کاملا ضروری به شمار می رود. فعالیت هایی مثل جوشکاری قوس الکتریکی ، جوشکاری آرگون، جوشکاری گاز اکسیژن و … نیازمند استفاده از عینک ایمنی با میزان تیرگی ۹ تا ۱۴ می باشند.

میزان تیرگی لنز عینک
میزان تیرگی لنز عینک

2 بازدید

روابط عمومی سلامت پیشرو ایمن سپاهان

۰۰/۰۴/۲۱