اهمیت محافظت از سر در محل کار

برای محافظت از سر در محل کار از بهترین کلاه ایمنی استفاده کنید.

همانطور که خبر دارید زمانی که شما در حال فعالیت در محل کار هستید باید از سر خود محافظت کنید. این مورد انقدر اهمیت دارد که برای آن استاندارد هایی پایه گذاری کرده اند.

شما یک ابر کامپیوتر همیشه حمل میکنید. یک کامپیوتری که قدرت توانایی سخت ترین مسائل را دارد. این کامپیوتر توانایی تجزیه تحلیل شرایط را دارد. در واقع این ابر کامپیوتر مغز شما است که نباید آسیب ببیند. محافظت از این ابر کامپیوتر به عهده شما است چون بسته بندی محکمی ندارد و ممکن است با کوچک ترین ضربه آسیب ببیند.

حتما با خبر هستید که بیشتر مرگ و میر ها در محل کار به دلیل عدم محافظت از سر اتفاق میوفتد. انتخاب بهترین کلاه ایمنی برای محافظت از سر کار چندان سختی نیست. فرقی ندارد که شما کارفرما باشید یا کارگر، اهمیت محافظت از سر در محل کار یک امر بسیار ضروری است. پس تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

در این مقاله کامل به تمام جوانب محافظت از سر پرداخته ایم. شاید بعضی از این موارد خیلی پیش پا افتاده باشد. اما رعایت نکردن همین مسائل پیش پا افتاده باعث به خطر افتادن جان خیلی از کارگران و کارفرما ها شده است. یکی از این موارد استفاده از کلاه ایمنی های با کیفیت است. کافی است با رعایت همین یک اصل تا حد بسیار زیادی ضامن سلامت خود در محل کار شوید.

اهمیت محافظت از سر در محل کار
اطلاعات بیشتر
برای اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات محافظت از سر با کارشناسان ما تماس بگیرید. ۰۳۱۳۶۲۰۱۱۴۱

چرا محافظت از سر مهم است؟

محافظت از سر در اصطلاح PPE یا تجهیزات حفاظت شخصی، تحت عنوان محافظت در برابر سوختگی و محافظت از سر در برابر ضربه ها شناخته یا تعریف می شود. محافظت از سر یعنی به طورکلی ما از آسیب دیدن فک و حتی پوست سر در برابر ضربه ها و اتفاقات جلوگیری کنیم.

محافظت از چشم و صورت، محافظت از دست، محافظت از تنفس، محافظت از گوش و محافظت از پا مانند محافظت از سر زیر شاخه های تجهزات حفاظت شخصی هستند.

چرا محافظت از سر مهم است؟

آسیب های سر

آسیب های سر بسیار پیچیده هستند. بعضی از اتفاقاتی که در حادثه برای سر ما اتفاق میوفتد مانند شکستگی یا پاره شدن پوست سر، میتوان همان موقع مشاهده کرد. اما بعضی از آسیب ها طی ساعت ها یا چند روز بعد از حادثه خود را نشان میدهند. در کل آسیب های سر یعنی زمانی که برای جمجمه اتفاقی بیوفتد و جمجمه سر آسیب ببیند. این آسیب ممکن است حتی مربوط به گردن باشد. در کل تمام آسیب هایی که به سر وارد می شود طی یک حادثه اتفاق میوفتد، که اگر فرد خوش شانس باشد فقط یک بخش کوچک از سر آن آسیب میبیند و اگر بد شانس باشد این آسیب جدا از جمجمه به گردن هم وارد می شود.

اگر بخواهیم به طور ساده تر به این مسئله نگاه کنیم، مغز ما توسط جمجمه محافظت می شود. اگر جمجمه سر و نخاع فوقانی آسیب ببیند مغز هم با مشکل رو برو می شود. هرچند اگر حادثه به طور مستقیم تاثیری روی مغز نداشته باشد. مثلا در یک تصادف شدید در اثر ترمز سنگین مغز جا به جا می شود. به این دلیل که مغز در جمجمه به صورت شناور است. جدا از اینکه مغز ممکن است در این حادثه دچار آسیب شود، مهره های گردن هم نیز دچار مشکل می شوند.

تحقیقات پزشکی بسیار زیادی در خصوص انواع آسیب دیدن سر هنگام تصادف انجام شده است. اما هنوز مکانیزم دقیق ایجاد این آسیب ها هنوز به طور شفاف بدست نیومده است.

زمانی که در مورد محافظت از سر صحبت می کنیم در واقع از دو هدف کلی صحبت می کنیم:

 • کاهش سطح نیرو یا ضربه به سر
 • جلوگیری از برش یا نفوذ اشیا به سر

آسیب های سر

چگونه محافظت از سر باعث می شود که نیرو کمتر به سر ما وارد شود؟

دو مکانیزم اصلی وجود دارد:

 1. مقدار زیاد انرژی ناشی از ضربه جذب می شود تا نیرو کاهش پیدا کند
 2. مدت زمان ضربه به سر افزایش میابد به طوری که اگر حداکثر نیرو رو سر وارد شود، سر با مشکل جدی رو برو نشود

به زبان ساده، زمانی که شما با ماشین خود تصادف میکنید آهن مورد نظر مچاله می شود. این اتفاق به این دلیل پدیدار می شود که به اجزای داخلی ماشین آسیب جدی وارد نشود. هنگام بعد از تصادف نیز تعویض می شود. محافظت از سر هم به همین صورت است. اگر شما بتوانید فیلمی از برخورد جسم سخت با کلاه ایمنی بدست بیاورید و آن را آهسته کنید، مشاهده می کنید که در لحظه برخورد کلاه مانند یک ژله عمل می کند. زمانی که جسم با کلاه برخورد می کند، کلاه تغییر شکل داده و انرژی را تا حد زیادی جذب می کند تا به سر آسیب نرسد. بعد از اتفاق هم مانند آهن ماشین که تعویض شد، کلاه هم باید تعویض شود.

چگونه محافظت از سر باعث می شود که نیرو کمتر به سر ما وارد شود؟

مقررات و مدیریت ریسک معقول

محافظت از سر تحت قوانین PPE است و از آن تابعیت میگیرد. در انگلستان این قوانین و مقررات PPE at work 1992 2  و PPE 2002 3 نام دارند. برخی از نکات کلیدی این مقررات عبارتند از:

 • محافظت از سر فقط باید پس از ارزیابی ریسک انجام شود
 • محافظت از سر باید به درستی انتخاب ، استفاده و نگهداری شود
 • محافظت از سر باید با علامت CE (نشان داده شود که مطابق با الزامات اساسی ایمنی دستورالعمل PPE 89/686 / EEC است)

انتخاب، استفاده، مراقبت و نگهداری از سر امر بسیار ضروری است. تمام محافظ های سر باید با دستور العمل های کامل به مشتری تحویل داده شود. جدا از آن می توانید سایر اطلاعات و دستور العمل ها را از تامین کننده و کارشناسان آن بخش تهیه کنید.

بهترین کلاه ایمنی و با کیفیت ترین کلاه ایمنی را از سپاس خریداری کنید.برای اطلاعات تماس دکمه زیر را بزنید تا به شماره کارشناسان دسترسی داشته باشیدتماس با کارشناسان فروش

قبل از استفاده و تامین تجهیزات حفاظتی سعی کنید در ابتدا خطر را رفع کنید یا درصد شدت آن را کاهش دهید. مثلا در مکان هایی که ممکن است چیزی بریزد هیچی نصب یا آویزان نکنید.

استاندارد های محافظت از سر

شاید بار ها استاندارد هایی را از مکان های مختلف دیده باشید. اما آیا میدانید کاربرد این استاندارد ها چیست؟

دقیقا مانند تجهیزات حفاظت شخصی، اکثر محافظ های سر با استاندارد های CE هماهنگ می شوند. هماهنگی این الزامات یعنی دستور العمل استاندارد های  PPE برآورده شده و حروف CE همراه با شماره استاندارد مورد نظر روی آن ثبت می شود. مزایای این استاندارد ها عبارتند از:

 • ثبت مشخصات تولید کنندگان که مصرف کنندگان می توانند از آن استفاده کنند
 • ارائه حداقل عملکرد حفاظتی مشخص به منظور مقایسه آسان محصولات

استانداردهای محافظت از سر ، الزامات عملکردی را برای موارد زیر تنظیم می کنند:

 • مقاومت در برابر نفوذ (توسط یک جسم تیز)
 • جذب شدت در هنگام ضربه
 • تامین امنیت سر
 • اطلاعات برای راهنمایی برای کاربر

در بین استاندارد ها، محققان و تولید کنندگان بدنبال کشف راه هایی هستند تا بتوانند راحتی را هم جزء ویژگی های وسایل حفاظت شخصی بکنند. زیرا همانطور که هر وسیله ای که برای ما امنیت را تامین می کند نیاز است که ما هنگام پوشش آن احساس راحتی بکنیم و در آن راحت باشیم.

استاندارد های محافظت از سر

روش های آزمون استاندارد تجهیزات محافظت از سر

همانطور که قبل تر گفته شد، آسیب هایی که به سر وارد می شود دچار پیچیدگی های زیادی است. حتی بعضی از صدمات هم قابل شناسایی نیستند. پس شاید برای شما سوالی پیش بیاید که نویسندگان استاندارد ها بر چه اساسی روش های آزمون و الزامات عملکرد را تعریف می کنند؟

تمامی آزمایش های محافظت از سر بر روی هد های آزمایشی تست می شوند. آزمایش های نفوذ اجسام تیز هم که آسان است، مقدار نیرو داده شده را میدهند و بررسی میکنند که درصد مقاومت به چه مقدار است.

روش های آزمون استاندارد تجهیزات محافظت از سر

حوادث ساختمانی در اثر نبود کلاه ایمنی

فرض کنید یک آجر از طبقه دوم به صورت ناگهانی پرت شده و به سر یک کارگر میخورد. کارگر اگر کلاه ایمنی بر سر داشته باشد و کلاه ایمنی مورد نظر از استاندارد های گفته شده پیروی کند، نباید برای کارگر اتفاق بدی بیوفتد.

در نهایت نیاز است که کارگر برای دفعات بعدی کلاه ایمنی که داشته است را تغییر دهد. چون کلاه بر اثر ضربه آسیب دیده است. اگر بار بعدی کارگر کلاه خود را تعویض نکند و مجدد ضربه ببیند، به نظر شما چه اتفاقی برای کارگر میوفتد؟

توجه داشته باشید زمانی که کلاه ایمنی را بر سر گذاشتید به طور ۱۰۰% خطر رفع نمی شود. بیایید به طور دیگر به مسئله توجه کنیم، فرض کنید کارگری در یک منطقه در حال فعالیت است. در آن منطقه اجسام بسیار سنگین در بالا سر کارگر کار میکنند. به طور ناگهان یکی از این وسایل پرت شده و به سر کارگر میخورد. کارگر اگر کلاهی نداشته باشد به طور حتم ضربه مغزی می شود. اما اگر کلاه داشته باشد ممکن است سر کارگر آسیب جدی ببیند و نیاز به جراحی داشته باشد. اگر هم جسم مورد نظر خیلی سنگین باشد که مرگ کارگر، چه با کلاه ایمنی و چه بدون کلاه ایمنی قطعی است.

اگر کارفرما هستید و کارمندان بسیار زیادی برای شما کار میکنند شما میبایست تمام تجهیزات ایمنی را برای آنها فراهم کنید. چون شما در مقابل آنها مسئول هستید.

حوادث ساختمانی در اثر نبود کلاه ایمنی

طول عمر کلاه ایمنی چقدر است؟

بیشترین سوالی که برای کارگران پیش می آید این است که چند وقت به چند وقت کلاه خود را تعویض کنند. بعضی از شرکت ها در دستور العمل هایی که برای کلاه های ایمنی خود دارند می نویسند که چند وقت یکبار کلاه های ایمنی را تغییر دهند.

اما این بدیهی است که وقتی کلاه ایمنی شما آسیب دید باید آن را تعویض کنید. چون کلاه آسیب دیده ممکن است با یک ضربه کوچک کامل بشکند و حتی خورد شود. در این هنگام جان شما نیز به مشکل بر میخورد. به همین دلیل نیاز است که پس از هر بار ضربه کلاه ایمنی خود را تعویض کنید.
شرکت سلامت پیشرو ایمن سپاهان دارنده بهترین کلاه های ایمنی در ایران است. شما میتوانید برای خرید کلاه های ایمنی با مشاوران کمپانی سپاس صحبت کنید.

طول عمر کلاه ایمنی چقدر است؟

کلاه ایمنی های سپاس

شرکت سلامت پیشرو ایمن سپاهان (سپاس) یکی از بهترین شرکت های موجود در عصر حاضر است. در ادامه کلاه ایمنی های سپاس را برای شما لیست میکنیم. 

کلاه ایمنی مدل ECO DWARF

 کلاه DWARF ECO یک کالای ایرانی است. از ویژگی های بارز این کلاه میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • دارای منافذ تهویه هوا
 • تست مقاومت ضربه تا ۲ برابر استاندارد اروپا و امریکا
 • جنس پوسته کلاه از ABS (آکریلونیتریل بوتادین استایرن)
 • قابلیت اتصال لوازم جانبی نظیر گوشی صداگیر ، شیلد محافظ صورت و …
 • دارای تاج با ضخامت ۲ میلیمتر
 • دارای کتیبه جلوی کلاه جهت چاپ لوگو یا نصب چراغ
 • دارای اتصال بند زیرچانه
 • دارای ناودانی دور کلاه
 • دارای رابط اتصال ادوات ویژه
 • دارای سیستم تقسیم کننده فشار بدون پد ابری
 • دارای سیستم کاهنده فشار
 • دارای تنظیم ارتفاع یراق

یراق هایی که دارد در دو نوع دکمه ای و سوزنی تولید می شوند. استاندارد این کلاه EN-397:2012 است.

این کلاه در هفت رنگ سفید، خاکستری، زرد، نارنجی، قرم، آبی و سبز به بازار عرضه می شوند.

برای خرید این کلاه میتوانید از سایت ایمن سپاهان اقدام کنید.

کلاه ایمنی مدل ECO-E DWARF

نمونه ای دیگر از کلاه های ایمنی شرکت سپاس میتوانیم به کلاه ایمنی مدل ECO-E DWARF اشاره کنیم. این کلاه هم یک کلاه ایرانی هست که شرکت سپاس آن را به مشتریان خود عرضه می کند. ویژگی هایی که این کلاه دارد عبارتند از :

 • کلاه عایق برق کلاس G قابل استفاده در خطوط برق فشار متوسط تا ۶ کیلو ولت
 • فاقد منافذ تهویه هوا
 • تست مقاومت ضربه تا ۲ برابر استاندارد اروپا و امریکا
 • جنس پوسته کلاه از ABS (آکریلونیتریل بوتادین استایرن)
 • قابلیت اتصال لوازم جانبی نظیر گوشی صداگیر ، شیلد محافظ صورت
 • دارای تاج با ضخامت ۲ میلیمتر
 • دارای کتیبه جلوی کلاه جهت چاپ لوگو یا نصب چراغ
 • دارای اتصال بند زیرچانه
 • دارای ناودانی دور کلاه
 • دارای رابط اتصال ادوات ویژه
 • دارای سیستم تقسیم کننده فشار بدون پد ابری دارای کتیبه جلوی کلاه جهت چاپ لوگو یا نصب چراغ
 • دارای سیستم کاهنده فشار
 • دارای تنظیم ارتفاع یراق

کلاه ایمنی ECO-E DWARF در دو نوع دکمه ای و سوزنی تولید می شود. استاندارد کلاه ایمنی ECO-E DWARF استاندارد EN-397:2012 است.

رنگبندی هایی که این کلاه دارد سفید، خاکستری، زرد، نارنجی، قرمز، آبی و سبز است.

کلاه ایمنی مدل X90

کلاه ایمنی مدل X90 نمونه ای دیگر از کلاه های ایمنی است که شرکت سپاس آن را به مشتریان خود عرضه می کند. اگر شما نیز به دنبال ویژگی های این محصول هستید لیست پایین را حتما بخونید:

 • تضمین عدم تغییر رنگ پوسته کلاه تا پایان عمر مفید کلاه در زیر نور خورشید
 • تست مقاومت ضربه تا ۲ برابر استاندارد اروپا و امریکا
 • دارای یکسال گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش
 • دارای پوشش ضد یووی خورشید
 • دارای پوشش ضد گریس ، روغن و حلال
 • دارای پوشش ضد اسید
 • دارای پوشش زود تمیز شونده
 • چند برابر براق تر از سایر کلاه های ایمنی
 • دارای منافذ تهویه هوا با قابلیت باز و بسته شدن
 • دارای تاج با ضخامت ۲ میلیمتر
 • جنس پوسته کلاه از آکریلونیتریل بوتادین استایرن
 • قابلیت اتصال لوازم جانبی نظیر گوشی صداگیر ، شیلد محافظ صورت و …
 • دارای تاج با ضخامت ۲ میلیمتر
 • دارای کتیبه جلوی کلاه جهت چاپ لوگو یا نصب چراغ
 • دارای اتصال بند زیرچانه
 • دارای ناودانی دور کلاه
 • دارای شیار اتصال چراغ پیشانی و معدنی
 • دارای سیستم تنظیم جغجغه ای
 • دارای گیره اتصال به کمر
 • دارای جغجغه قابل تعویض
 • دارای رابط اتصال ادوات ویژه
 • دارای سیستم تقسیم کننده فشار بدون پد ابری
 • دارای سیستم کاهنده فشار
 • دارای برچسب شناسایی
 • دارای تنظیم ارتفاع یراق

استانداردی که این کلاه دارد، استاندارد EN-397:2012 است.

کلاه ایمنی مدل X90-E

نمونه ای دیگر از کلاه X90 تحت عنوان X90-E که می توانید از شرکت سپاس آن را خریداری کنید. اگر مشتاق هستید که با ویژگی های این کلاه آشنا بشید در ادامه با ما همراه باشید:

 • کلاه ایمنی عایق برق کلاس E قابل استفاده در خطوط برق فشار قوی تا ۳۰ کیلو ولت
 • فاقد منافذ تهویه هوا
 • تست مقاومت ضربه تا ۲ برابر استاندارد اروپا و امریکا
 • دارای یکسال گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش
 • دارای پوشش ضد یووی خورشید
 • دارای پوشش ضد گریس ، روغن و حلال
 • دارای پوشش ضد اسید
 • دارای پوشش زود تمیز شونده
 • چند برابر براق تر از سایر کلاه های ایمنی
 • دارای تاج با ضخامت ۲ میلیمتر
 • جنس پوسته کلاه از ABS (آکریلونیتریل بوتادین استایرن)
 • قابلیت اتصال لوازم جانبی نظیر گوشی صداگیر ، شیلد محافظ صورت و …
 • دارای تاج با ضخامت ۲ میلیمتر
 • دارای کتیبه جلوی کلاه جهت چاپ لوگو یا نصب چراغ
 • دارای اتصال بند زیرچانه
 • دارای ناودانی دور کلاه
 • دارای شیار اتصال چراغ پیشانی و معدنی
 • دارای سیستم تنظیم جغجغه ای
 • دارای گیره اتصال به کمر
 • دارای جغجغه قابل تعویض
 • دارای رابط اتصال ادوات ویژه
 • دارای سیستم تقسیم کننده فشار بدون پد ابری
 • دارای سیستم کاهنده فشار
 • دارای برچسب شناسایی
 • دارای تنظیم ارتفاع یراق

این کلاه دارای سه استاندارد EN-397:2012، تحقیقات و تعلیمات وزارت کار و دارای گواهی تست ولتاژ برق فشار قوی از پژوهشگاه وزارت نیرو است.   کلاه ایمنی مدل X90-E در رنگبندی های سفید، خاکستری، زرد، نارنجی، قرمز، آبی و سبز موجود است.

کلاه ایمنی مدل DWARF-7

کلاه های دوروف از بهترین کلاه های ایمنی هستند. ویژگی های فوق العاده این کلاه عبارتند از :

 • تضمین عدم تغییر رنگ پوسته کلاه تا پایان عمر مفید کلاه در زیر نور خورشید
 • تست مقاومت ضربه تا ۲ برابر استاندارد اروپا و امریکا
 • دارای یکسال گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش
 • دارای پوشش ضد یووی خورشید
 • دارای پوشش ضد گریس ، روغن و حلال
 • دارای پوشش ضد اسید
 • دارای پوشش زود تمیز شونده
 • چند برابر براق تر از سایر کلاه های ایمنی
 • دارای منافذ تهویه هوا
 • جنس پوسته کلاه از ABS (آکریلونیتریل بوتادین استایرن)
 • قابلیت اتصال لوازم جانبی نظیر گوشی صداگیر ، شیلد محافظ صورت و …
 • دارای تاج با ضخامت ۲ میلیمتر
 • دارای کتیبه جلوی کلاه جهت چاپ لوگو یا نصب چراغ
 • دارای اتصال بند زیرچانه
 • دارای ناودانی دور کلاه
 • دارای سیستم تنظیم جغجغه ای
 • دارای گیره اتصال به کمر
 • دارای جغجغه قابل تعویض
 • دارای رابط اتصال ادوات ویژه
 • دارای سیستم تقسیم کننده فشار بدون پد ابری
 • دارای سیستم کاهنده فشار
 • دارای برچسب شناسایی
 • دارای تنظیم ارتفاع یراق

دسته بندی این کلاه ۲۰ عددی است. استاندارد هایی که دارد نیز گواهی استاندارد از مرکز تحقیقات و تعلیمات وزارت کار و EN-397:2012 است.

کلاه دورورف ۷ در چند طیف رنگ از جمله سفید، خاکستری، زرد، نارنجی، قرمز، آبی و سبز تولید می شوند.

کلاه ایمنی مدل DWARF-7E

نمونه ای دیگر از کلاه ایمنی های دوروف، کلاه ایمنی مدل DWARF-7E است. همانطور که گفته شد کلاه های دوروف که در شرکت سپاس به مشتریان عرضه می شوند از بهترین کلاه های عصر حاضر هستند. اگر بخواهیم ویژگی های این کلاه را برای شما بازگو کنیم:

 • کلاه ایمنی عایق برق کلاس E قابل استفاده در خطوط برق فشار قوی تا ۳۰ کیلو ولت
 • تضمین عدم تغییر رنگ پوسته کلاه تا پایان عمر مفید کلاه در زیر نور خورشید
 • تست مقاومت ضربه تا ۲ برابر استاندارد اروپا و امریکا
 • دارای یکسال گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش
 • دارای پوشش ضد یووی خورشید
 • دارای پوشش ضد گریس ، روغن و حلال
 • دارای پوشش ضد اسید
 • دارای پوشش زود تمیز شونده
 • چند برابر براق تر از سایر کلاه های ایمنی
 • فاقد منافذ تهویه هوا
 • جنس پوسته کلاه از ABS (آکریلونیتریل بوتادین استایرن)
 • قابلیت اتصال لوازم جانبی نظیر گوشی صداگیر ، شیلد محافظ صورت و …
 • دارای تاج با ضخامت ۲ میلیمتر
 • دارای کتیبه جلوی کلاه جهت چاپ لوگو یا نصب چراغ
 • دارای اتصال بند زیرچانه
 • دارای ناودانی دور کلاه
 • دارای سیستم تنظیم جغجغه ای
 • دارای گیره اتصال به کمر
 • دارای جغجغه قابل تعویض
 • دارای رابط اتصال ادوات ویژه
 • دارای سیستم تقسیم کننده فشار بدون پد ابری
 • دارای سیستم کاهنده فشار
 • دارای برچسب شناسایی
 • دارای تنظیم ارتفاع یراق

کلاه دوروف ۷E دارای سه گواهی EN-397:2012، گواهی استاندارد از مرکز تحقیقات و تعلیمات وزارت کار و دارای گواهی تست عایق برق از پژوهشگاه وزارت نیرو است. کلاخ ایرانی دوروف در بسته بندی های ۲۰ عددی در رنگ های سفید، خاکستری، زرد، نارنجی، قرمز، آبی، سبز به بازار عرضه می شوند.

تمام کلاه هایی که برای شما لیست کردیم در سایت سپاس موجود هستند. شما میتوانید برای خرید وارد سایت شرکت سلامت پیشرو ایمن سپاهان شوید و خرید خود را نهایی کنید.

خرید کلاه ایمنی با کیفیت

خرید کلاه ایمنی با کیفیت نیاز هر شرکت است. همانطور که گفته شد حفاظت از سر یکی از موارد بسیار ضروری در محل کار است. تمام کارفرما ها به دنبال این هستند که لیست تجهیزات ایمنی که دارند را از شرکت های مطمئن مانند سپاس خریداری کنند.

شرکت سلامت پیشرو ایمن سپاهان یکی از شرکت های برتر در فروش تجهیزات ایمنی و دوره های مربوط به ایمنی و بهداشت حرفه ای تمرکز دارد. شما نیز میتوانید با شرکت سپاس همکاری کرده و جزء باشگاه مشتریان شرکت سپاس شوید.

خرید کلاه ایمنی با کیفیت​